Ciągle rosnące ceny energii elektrycznej to kwestia, która wykazuje coraz większy wpływ na wysokie koszty utrzymania. Razem ze wzrostem kosztów, rośnie także ilość osób, które zdają sobie sprawę z rzeczywistych korzyści, jakie ma oszczędzanie. Ilość zużywanego prądu można zmniejszyć poprzez zakup energooszczędnych żarówek, odłączenie urządzeń elektrycznych od źródła zasilania czy też dokonując zmian nawyków. Korzystna może okazać się także zmiana sprzedawcy prądu. Pomimo coraz to większej świadomości, jaką mają konsumenci, zmiana firmy dostarczającej energię elektryczną, jest ciągle niezbyt popularną opcją w gospodarstwach na terenie naszego kraju. 

Jak wygląda w praktyce zmiana dostawcy prądu? 

Jeśli podejmiemy decyzję odnośnie zmiany dostawcy energii elektrycznej po raz pierwszy, warto zapoznać się dokładnie z informacjami na temat przebiegu takiej procedury i niezbędnymi formalnościami. Całość procedury przebiega bardzo sprawnie i nie jest związana z większymi problemami. Zmiana dostawcy prądu, o której więcej dowiesz się ze strony: https://www.innogy.pl/pl/dla-domu/obsluga-i-pomoc/umowy-i-zmiana-sprzedawcy, może być przeprowadzona samodzielnie albo za pośrednictwem wyspecjalizowanej porównywarki do cen prądu lub w sposób bezpośredni u sprzedawcy, z którym chce się podpisać nową umowę. W wypadku drugiej opcji i porównywarek, nie trzeba obawiać się o żadne formalności, bowiem zajmą się nimi konsultanci, na przykład wypowiedzeniem umowy czy też zawarciem umowy odnośnie świadczenia usług dystrybucyjnych. Jedynym obowiązkiem klienta będzie rozliczenie się ze wcześniejszym dostawcą. 

Czy to jest opłacalne?

dostawca prądu

Razem z liberalizacją przepisów prawa, klienci dostali opcję bezpłatnego i swobodnego wyboru co do sprzedawcy energii elektrycznej. Na rynku spotkać można różnorodne taryfy, które dobrane są do wybranych odbiorców, promocje dla zupełnie nowych klientów, jak również preferencyjne sęki opłat przez pewien czas umowy. Pomimo sporej ilości atrakcyjnych pakietów i ofert od sprzedawców energii elektrycznej, nasi rodacy ciągle niezbyt chętnie podchodzą do kwestii zmiany dostawcy prądu.