Wśród innowacyjnych rozwiązań znajdują się te, które wykorzystują odnawialne źródła energii. Prym wiedzie obecnie fotowoltaika, która służy do pozyskiwania energii z promieniowania słonecznego. Nowoczesne panele fotowoltaiczne mogą wzbogacić nawet meble. Ławka solarna wyposażona w autonomiczny system ładowania urządzeń elektrycznych cieszy się coraz większym zainteresowaniem i zaczyna pojawiać się masowo w przestrzeni publicznej. Wystarczy dostęp do nawet nikłego promieniowania słonecznego, aby ławka nie służyła tylko do siedzenia, ale stała się funkcjonalnym meblem.

Funkcjonalny mebel w postaci ławki solarnej

Ławki solarne zostały uznane za inteligentne meble o wielu zastosowaniach. Wszystko to za sprawą ich wielu dodatkowych funkcjonalności. Nie służą wyłącznie do tego, aby na nich usiąść i się zrelaksować. Wbudowane w nie panele fotowoltaiczne pozwalają na pobieranie energii słonecznej i zamienianie jej na prąd, którym można potem zasilać dowolne urządzenia mobilne. Tych z kolei obecnie nie brakuje i niemalże każdy ma je przy sobie. Podczas siedzenia na ławce solarnej można w tym samym czasie naładować swój telefon, laptopa czy tablet. Posiadają one porty USB albo są wyposażone w systemy pozwalające na ładowanie urządzeń elektrycznych poprzez indukcję. Na rynku pojawiały się nawet ławki solarne z nowoczesnymi ekranami, na których wyświetlać można informacje na temat bieżących warunków pogodowych i stanie powietrza. Dowiedzieć można się przykładowo o temperaturze, poziomie ciśnienia i wilgotności czy o zagrożeniu dotyczącym smogu.

Firmy coraz częściej wykorzystują możliwości ławek solarnych

Ławki solarne są meblami, które mogą zostać wykorzystane w miejscach, gdzie nie ma możliwości doprowadzenia energii elektrycznej w tradycyjny sposób. Wyróżniają się estetycznym wyglądem i ogromną funkcjonalnością. Na tym jednak się nie kończy. Cenione są również za swoje walory marketingowe. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na inwestycję w ławki wyposażone w panele fotowoltaiczne w celu późniejszego wykorzystania ich do promocji swoich produktów czy usług. Pozwalają na to modele wyposażone w ekrany wyświetlające dowolne treści. Dostępne są nawet bilbordy z oświetleniem – wszystko to zasilane z darmowej energii słonecznej. Co więcej, firma wykorzystująca ekologiczne rozwiązania w postaci odnawialnych źródeł energii kreuje sobie pozytywny wizerunek.