GPW

GET S.A.
GET_slajder_info-branzowe1

Informacje branżowe

W kwestii zielonej energii mamy jeszcze trochę do zrobienia

Wiedza Polaków o odnawialnych źródłach energii (OZE) jest bardzo ograniczona. Nie przeszkadza to nam jednak popierać rozwój OZE w Polsce. Więcej na ten temat można przeczytać na Forbes.pl.

Posted in Informacje | Leave a comment

Energetyczna bieda i bogactwo

Skandynawów stać na ogrzewanie domów, Luksemburczycy za gaz płacą najmniej, a zimą najbardziej marznie… południe Europy – donosi Puls Biznesu. więcej

Posted in Informacje | Leave a comment

EBOiR stawia na czystą energię. Straci przemysł węglowy

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) przyjął strategię, w ramach której ogranicza wsparcie dla projektów w sektorze energetyki węglowej na rzecz odnawialnych źródeł energii oraz efektywności energetycznej – informuje dziennik „The Guardian”. więcej

Posted in Informacje | Leave a comment

W 2020 roku energia z OZE bedzie tańsza od energii atomowej

Z analizy przeprowadzonej przez Instytutu Energetyki Odnawialnej  (IEO) wynika że w 2020 roku energia wytworzona z odnawialnych źródeł energii będzie znacznie tańsza od energii atomowej i nie narazi odbiorców energii i podatników (ew. gwarancje) na tak długotrwałe zobowiązania finansowe – donosi portal odnawialnezrodlaenergi.pl.

Posted in Informacje | Leave a comment

Net metering – gwarantowałby rozwój fotowoltaiki bez żadnego wsparcia

Kto rządzi Polską przemysł węglowy czy obywatele – taki transparent na budynku ministerstwa gospodarki rozłożyli działacze Greenpeace. Patrząc na działania rządu w sprawie energetyki jest to pytanie retoryczne. Uchwalane przepisy mają jedynie pozornie pokazywać prospołeczny charakter w rzeczywistości cementują obecny monopol energetyczny – pisze na swoim blogu Bogdan Szymański. więcej  

Posted in Informacje | Leave a comment

Pozyskiwanie instalacji OZE, sprzedaż zielonej energii przeznaczonej do obrotu przemysłowego i indywidualnego na terenie Europy i Azji. Odnawialne źródła energii, ekologia..

więcej informacji

Budowa nowoczesnego zaplecza do produkcji rolniczej: zakup i dzierżawa gruntów rolnych, skup i magazynowanie zbóż oraz roślin oleistych. Działalność marki Graineco opiera się..

więcej informacji
banner_eko

Najnowsze informacje z kraju i ze świata dotyczące obszaru odnawialnych źródeł energii: uwarunkowań prawnych, nowych inwestycji oraz trendów rynkowych.

więcej informacji