GPW

GET S.A.
GET_slajder_press-room

Press Room

W kwestii zielonej energii mamy jeszcze trochę do zrobienia

Wiedza Polaków o odnawialnych źródłach energii (OZE) jest bardzo ograniczona. Nie przeszkadza to nam jednak popierać rozwój OZE w Polsce. Więcej na ten temat można przeczytać na Forbes.pl.

Posted in Informacje | Leave a comment

Energetyczna bieda i bogactwo

Skandynawów stać na ogrzewanie domów, Luksemburczycy za gaz płacą najmniej, a zimą najbardziej marznie… południe Europy – donosi Puls Biznesu. więcej

Posted in Informacje | Leave a comment

EBOiR stawia na czystą energię. Straci przemysł węglowy

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) przyjął strategię, w ramach której ogranicza wsparcie dla projektów w sektorze energetyki węglowej na rzecz odnawialnych źródeł energii oraz efektywności energetycznej – informuje dziennik „The Guardian”. więcej

Posted in Informacje | Leave a comment

W 2020 roku energia z OZE bedzie tańsza od energii atomowej

Z analizy przeprowadzonej przez Instytutu Energetyki Odnawialnej  (IEO) wynika że w 2020 roku energia wytworzona z odnawialnych źródeł energii będzie znacznie tańsza od energii atomowej i nie narazi odbiorców energii i podatników (ew. gwarancje) na tak długotrwałe zobowiązania finansowe – donosi portal odnawialnezrodlaenergi.pl.

Posted in Informacje | Leave a comment

Net metering – gwarantowałby rozwój fotowoltaiki bez żadnego wsparcia

Kto rządzi Polską przemysł węglowy czy obywatele – taki transparent na budynku ministerstwa gospodarki rozłożyli działacze Greenpeace. Patrząc na działania rządu w sprawie energetyki jest to pytanie retoryczne. Uchwalane przepisy mają jedynie pozornie pokazywać prospołeczny charakter w rzeczywistości cementują obecny monopol energetyczny – pisze na swoim blogu Bogdan Szymański. więcej  

Posted in Informacje | Leave a comment

Niemcy: 80% energii z OZE w 2050 roku

Program Niemiec dotyczący 80% udziału energii z odnawialnych źródeł w 2050 roku wielu ekspertów uważa za co najmniej szalony. Jednak obecne rezultaty pokazują, że to mogą nie być żarty – obecnie ok. 25% energii pochodzi z OZE i jej udział stale rośnie. więcej

Posted in Informacje | Leave a comment

F&S o prognozach dla rynku energii i ochrony środowiska

Urbanizacja i inteligentne miasta, zwrot w stronę wykorzystania niekonwencjonalnych źródeł gazu oraz możliwości wypływające z rosnącej świadomości proekologicznej i uregulowań prawnych, będą głównymi tematami w 2014 roku i w następnych latach – wynika z raportu „2013 Search for Growth” firmy Frost & Sullivan. więcej

Posted in Informacje | Leave a comment

Kraina „Władcy Pierścieni” i zielonej energetyki

77 proc. energii elektrycznej pozyskują ze źródeł odnawialnych i przewidują, że cały świat będzie podążał w tym kierunku. Nowozelandczycy mają nie tylko szczęście, ale i umiejętności do wykorzystywania sił natury do swoich celów – donosi Puls Biznesu.

Posted in Informacje | Leave a comment

Odnawialne źródła energii – fanaberia czy konieczność?

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii niesie ze sobą wiele korzyści. Główną ich zaletą jest ochrona środowiska naturalnego przed emisją wielu substancji szkodliwych oraz gazów cieplarnianych. Mimo tych niewątpliwych zalet, poziom zastosowania OZE w budynkach wciąż jest niski. O znaczeniu odnawialnych źródeł energii pisze Mariusz Bogacki na łamach serwisu koronowo.pl.

Posted in Informacje | Leave a comment

W energetyce skrajność nie jest dobra, także w OZE

Zarzut węglowej hipokryzji dla rządu Donalda Tuska łatwo ekologowi sformułować, bo nikt nie zaprzeczy, że prawie 90 proc. energii produkowane jest u nas z węgla, budowane są nowe bloki opalane węglem i nie ma planów zamykania kopalń – pisze Tomasz Prusek z  Gazety Wyborczej.

Posted in Informacje | Leave a comment

Pozyskiwanie instalacji OZE, sprzedaż zielonej energii przeznaczonej do obrotu przemysłowego i indywidualnego na terenie Europy i Azji. Odnawialne źródła energii, ekologia..

więcej informacji

Budowa nowoczesnego zaplecza do produkcji rolniczej: zakup i dzierżawa gruntów rolnych, skup i magazynowanie zbóż oraz roślin oleistych. Działalność marki Graineco opiera się..

więcej informacji
banner_eko

Najnowsze informacje z kraju i ze świata dotyczące obszaru odnawialnych źródeł energii: uwarunkowań prawnych, nowych inwestycji oraz trendów rynkowych.

więcej informacji