Gaz dla firmy – czym jest oferta duel fuel?

W przypadku dostawy gazu do firmy, można szukać nowych rozwiązań, które przyczynią się do poczynienia oszczędności w przedsiębiorstwie. Często, firma sklasyfikowana w pewnej kategorii taryfowej pozostaje w niej mimo znacznie mniejszego zużycia, co przekłada się na zażywanie wysokości rachunków. Wyjściem może być zmiana sprzedawcy gazu i skorzystanie z oferty specjalnej. Jedną z takich możliwości jest dual fuel. Sprawdzamy, czym jest i do kogo jest kierowana ta usługa.

Alternatywa dla oszczędnych

Oferta dual fuel to gaz dla firm, który przeznaczony jest dla tych przedsiębiorców, którzy szukają oszczędności i pragną zaniżyć swoje rachunki. Jest to oferta kierowana nie tylko do firm, ale także dla osób prywatnych. Stanowi ona alternatywę dla standardowych rozwiązań, zakładających oddzielną umowę na dostawę gazu i energii elektrycznej.

Na czym polega dual fuel?

W przypadku chęci zmniejszenia rachunków za dostawę gazu dla firm, warto rozważyć ofertę duel fuel. Jest to propozycja połączenia umowy i zakupu jednocześnie gazu oraz prądu od jednego sprzedawcy. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie o wiele niższych cen, które w sposób wyraźnie czytelny odmienią stan portfela.

Jedna czy dwie faktury?

Dual fuel budzi wątpliwości w związku z ilością otrzymywanych faktur. Klienci często zdziwieni są, że mimo zapewnień otrzymywania i opłacania tylko jednej faktury, otrzymują jeszcze dwie kolejne. Jest to zupełnie normalny stan rzeczy. Przechodząc na duel fuel zmieniamy bowiem tylko sprzedawcę, nie zaś dystrybutora. Tego drugiego nie możemy zmienić. Jedną fakturę, którą opłacamy jednym przelewem, otrzymamy zatem od sprzedawcy. Jednak od dystrybutora klient otrzyma wraz dwa oddzielne rachunki. W praktyce jednak, gaz dla firm sprzedawany w systemie duel fuel okazuje się dużą dogodnością. Znaczne zaniżenie stawek przyniesie wyraźne oszczędności, a opłacanie gazu i energii elektrycznej w jednej fakturze wystawianej od sprzedawcy znacznie ułatwi formalności.

Opłacalna?

Z szacunków specjalistów jasno wynika, że oferta ta może być opłacalna. W przypadku małych firm, oszczędności na gazie mogą sięgnąć rzędu 300 zł, na prądzie zaś nawet w okolicach tysiąca złotych. W przypadku większych przedsiębiorstw, oszczędności mogą sięgać rzędu kilku tysięcy. Możliwość uzyskania znacznie niższych rachunków wynika ze scalenia obsługi klienta, co znacznie zmniejsza wydatki związane z naliczaniem czy sprawdzaniem stanów liczników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *